Popo Kaldırma Estetiği

Kadınlık sembolü olarak kabul edilen dolgun ve dik popolar sebebiyle günümüzde birçok kadın estetik uygulamalara başvurmaktadır. Kalça bölgesini şekillendirmek ve bu bölgenin daha dolgun ve dik görünmesini sağlamak amacıyla birkaç yöntem bulunmaktadır.

Bunlardan birincisi kişinin kendi yağ dokusunun kullanılmasıdır. Diğer yöntem ise slikon popo protezi uygulamasıdır. Kişiye hangi yöntemin uygun olacağı yapılan muayene sonrasında karar verilir.
Popoya yağ enjeksiyonu yönteminde;kişinin vücudundaki en uygun bölgesinden alınan yağ dokusu, kalça bölgesinin dolgunlaştırılması için o bölgeye enjekte edilir. Bu işlemde herhangi bir kesi yapılmadığı için yara izi de olmamaktadır.

Popo protezi yönteminde;popo silikonları (protezleri) kalça yapısına göre tasarlanmış silikonlardır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilen bu silikon sayesinde dik ve dolgun bir kalça görüntüsüne sahip olursunuz. Kas içine yerleştirilen bu protezler dışarıdan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez.

Kesinin kuyruk sokumunda olması sebebi ile gözle görülür bir iz olmaz. Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Bunun nedeni ödem ve şişlik oluşumunu azaltmaktır. Popo protezi ameliyatı sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedebilirsiniz. Bunun için doktorunuz tarafından verilen ilaçları kullanacağınız için bu durum kontrol altında olacaktır.

Album is empty GALLERY