Çene Estetiği

Çenedeki var olan sorunlar;çene ucunun olması gerekenden ileride veya geride olması ya da yüksekliği ile alakalı olabilir. Çene ucu estetiği dolgu enjeksiyonu gibi cerrahi olmayan teknikler ile tedavi edilebilir.

Bunun dışında yağ enjeksiyonu ile hastanın vücudunun çeşitli yerlerinden alınan yağların bazı işlemlerden geçirildikten sonra çene ucuna enjekte edilir. Son olarak cerrahi yöntemlerle çene ucu tedavi edilebilir. Çene ucunun çıkıntılı olması gibi durumlarda;çıkıntılı kısım törpülenerek yüze daha yuvarlak hatlar kazandırılır. Çene ucu ameliyatlarında; genel anestezi altında ağız içinden kesi yapılarak çene ucu bölgesine çene için özel üretilmiş kesi yapılarak çene ucu bölgesine çene için özel üretilmiş protezlerden uygun olan yerleştirilir.

Ameliyat sonrası ilk 24-48 saat hafif şişlik ve morluk olabilir. İlk 5 gün yumuşak çiğnemesi kolay besinlerle beslenilmesi tavsiye edilir. Ağız içinde kullanılan dikişler kendiliğinden eriyen dikişlerdir. Çenenin son halini alması ortalama 1 aydır.

Album is empty GALLERY