Meme Büyütme

Meme büyütme amaçlı kullanılan teknikler protez yerleştirilmesi ve yağ enjeksiyonudur. Vücudun herhangi bir bölümünden alınan yağların kök hücre şeklinde hazırlanarak meme dokusuna enjekte edilmesi ile meme dokusunu büyütmek mümkündür. Fakat bu yöntem her meme tipine uygun bir yöntem değildir.

Sınırlı ve nadir durumlarda uygulanmalıdır.Meme protezi ise sadece meme büyütmek amacı ile kullanılmalıdır. Sarkmış bir memeye yerleştirilmiş protez sarkıklığı götürmez hatta protezin ağırlığı memenin daha da sarkmasına neden olur. Bu nedenle memelerin sarkıklık derecesine bağlı olarak;sarkık memelerde dikleştirme ameliyatı ile birlikte slikon protez yerleştirilmesi daha uygundur.

Protezler anatomik,yuvarlak ya da asimetrik şekillerdedir. Memenin şekline, kişinin boy-kilo oranına, göğüs kafesi, omuz şekline ve hastanın beklentisine göre protez şekline karar verilir. Meme büyütme ameliyatlarında meme ucu, meme altı, koltuk altı kesi gibi cerrahi kesi yapılarak meme protezi yerleştirilir. Ameliyat genel anestezi altında ortalama 1.5 saat sürer.

Ameliyattan sonra özel bir sütyen giydirilir ve 4 hafta boyunca kullanılır. Daha sonra 15 gün boyunca sporcu sütyeni kullanılır. Sporcu sütyeninden sonra normal sütyen kullanılmaya başlanır.

Album is empty GALLERY