Göz Kapağı Estetiği

Göz kapakları yaşlanmanın en fazla kendini gösterdiği ve en fazla dikkat çektiği yerdir. Yapısı gereği hem çok hareketli hem de çok ince derili olması ilerleyen yaşlarla birlikte cilt karışıklığı kaçınılmazdır. Göz kapakları değerlendirilirken alt üst göz kapağı,yanaklar ve kaşlar bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

Sadece üst ya da alt göz kapağına müdahale etmek genç bakışları elde edebilmek için yeterli olmayabilir. Ameliyat genel anestezi altında ortalama 1.5 saat sürer. Alt göz kapağında göz torbalarında ki yağ dokusu aşağıya doğru yayılarak göz altları ile yanak arasındaki çukurların doldurulması için kullanılır.

Fazla cilt dokusu uygun bir biçimde çıkarılır. Üst göz kapağında da fazla kas,cilt ve göz kapağı iç kısmındaki fazla yağ dokusu çıkarılır. Cilt kesileri; alt göz kapağında kirpik dipleri hizasından,üst göz kapağında kıvrım bölgesinden olur. Göz kapağı çok ince derili olduğu için ameliyattan sonra 1 hafta kadar şişlik ve morluk nedeniyle sosyal hayattan uzaklaşabilirsiniz. 1 hafta sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Album is empty GALLERY